Živá voda Bioveta (Aqua Viva) plv 83,7g

Kód: 22088108
Akce
Neohodnoceno
Značka: Bioveta
51 Kč 42,15 Kč bez DPH
skladem ihned (1 ks)

Rehydratační přípravek pro telata.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Perorální rehydratační přípravek určený k úpravě stavu dehydratace, acidózy a ztráty elektrolytů spojeného s průjmy telat.

Typ přípravku: Doplňky stravy, vitamíny, minerální přísady.

Cílový druh zvířat: Skot

Složení – 1 Sáček (83,7g) : Citronan sodný - 3,92g, octan sodný - 3,28g, propionan sodný - 1,92g, chlorid draselný - 2,98g, chlorid sodný - 4,68g, dihydrofosforečnan draselný - 1,36g, oranžová žluť, oxid křemičitý, koloidní bezvodý, glukóza.

Způsob účinku: Přípravek působí zpětnou úpravu stavu dehydratace, ztráty elektrolytů a acidózy spojených s průjmy telat způsobených nutričními, bakteriálními, virovými nebo kryptosporidiovými vlivy.

Indikace: Živá Voda je perorální rehydratační přípravek určený k úpravě stavu dehydratace, acidózy a ztráty elektrolytů spojeného s průjmy telat.

Způsob podání a dávkování: Jeden sáček odpovídá jedné dávce. Přípravek je určen pouze pro perorální podávání. Před aplikací každé dávky připravte čerstvý roztok tak, že smícháte obsah jednoho sáčku s 2 litry teplé vody (cca 30 – 37°C). Při prvních příznacích průjmu vysaďte mléko nebo mléčnou náhražku a podávejte 2 litry rozpuštěného přípravku 2x denně po 2 dny ( 4 krmení). Následující 2 dny ( 4 krmení ) podávejte 1 litr roztoku přípravku smíchaný s 1 litrem mléčné náhražky. Poté se vraťte k normálnímu krmení.Je-li průjem trvalejší nebo úpornější, působící vážnější dehydrataci, podávejte 2 litry roztoku 3-4 x denně. Přípravek může být samostatně podáván maximálně po 4 dny.Po rozpuštění obsahu sáčku se mohou objevit jemné usazeniny nerozpustných nosných součástí. Tyto neovlivňují účinnost přípravku.Po ukončení podávání přípravku se doporučuje vrátit k normálnímu krmení. Neužívejte roztoky znečištěné jinými látkami.

Připravený roztok je nutno spotřebovat do 24 hodin.Ve vážnějších případech mohou některá telata vyžadovat současnou i.v. rehydratační léčbu. V těchto případech se poraďte s veterinárním lékařem. Zhorší-li se kondice po 4 dnech, poraďte se s veterinárním lékařem.

Pomůcky pro krmení udržujte v čistotě a vyhýbejte se překrmování. Telata napájejte kvalitním mlezivem.

Skladování: Při teplotě do 25°C.

Chraňte před dětmi.

Doba použitelnosti: Použitelnost přípravku při skladování v suchu při teplotě do 25 °C je 24 měsíců. Připravený roztok je nutno spotřebovat do 24 hodin.

Balení: Sáček 83,7 gramů

Doplňkové parametry

Kategorie: Hospodářská zvířata
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: